Marka tescili; firmaların hizmetleri ya da ürünleri kapsamında markalaşma süreci açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bu anlamda marka tescil patent firmaları, firmaların kendine özel olarak ürettiği ürün, taklitlerine fırsat vermeden satış amaçlı piyasaya çıkarabilir.

Marka, bir ya da bir grup üretici ve satıcının mal ve hizmetlerini belirlemeye, rakiplerinden ayırt etmeye ve belirlemeye yönelik ismi, sözcük, terim, simge, tasarım, renk, şekil, işaret ya da bunların farklı bileşenleri olarak tanımlanabilir. Oluşturulan bu markanın korunması, bir iş modelinin ya da ürünün geliştirilmesi aşamasından itibaren çok önemli bir nokta olarak dikkate alınmalıdır.

Sınai bir hak olarak bilinen markanın korunması ise tasarım tescili sayesinde mümkün olabilir. İleri dönemlerde olası marka ihlallerinde marka hakkının ileri sürülmesi, önlenmesi ve giderilmesinin talep edilmesi, marka hakkını ihlal eden kişiler hakkında ceza soruşturması başlatılmasının talep edilmesi, taklit ürünlere karşı markanın korunması gibi noktalar önem arz eder. Tescilsiz marka için sadece haksız rekabetle alakalı dar bir korumadan yararlanma mümkün olabilir. Bu anlamda tercih edilen marka tescil patent firmalarının kalite odaklı hizmet vermesi, her bakımdan avantajlı olmanızı sağlar.

Marka Tescil Firmaları

Faaliyet gösteren bir işletmeyi diğer firmalardan ayırmak ve tanımlamak için marka oluşturulması gerekir. Sözcük, logo, sembol gibi bir ifade markayı oluşturur. Marka; aslında işletmenin kimliğini tanımlayan en önemli unsurdur. Bu nedenle taklit edilmemesi, izinsiz kullanılmaması ya da çalınmaması için mutlaka koruma altına alınmalıdır. Marka tescil patent firmaları ise bu konuda süreci yöneterek zamandan ve nakitten tasarruf etmenizi sağlar.

Marka tescil firmaları, firmaların istek ve ihtiyaçlarına yanıt veren hizmet anlayışıyla ön plana çıkar. Marka tescil başvurusundan önce markanın tescil edilebilirlik analizine dair marka araştırması, marka vekili olan firma tarafından yapılır. Marka sorgulama, marka tescil sorgulama, marka patent sorgulama olarak ifade edilen marka araştırma ve sonrasında marka analizi, marka tescil başvurusundan önce mutlaka yapılmalıdır.

Bu firmalar marka tescil edilmesi için araştırması ve analizleri tamamlanan, marka tescil başvurusuna uygun görülen markanın gerekli evraklarını tamamladıktan sonra marka tescil başvuru dosyası hazırlanarak Türk Patent Kurumuna online olarak başvuru gerçekleştirir.

Türk patent ve Marka Kurumuna yapılan bu başvuruyla beraber marka tescil patent süreci başlar. Başvuruyla beraber bir Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından marka uzmanı görevlendirilir ve marka araştırılması yapılır. Yapılan bu araştırmada markanın diğer markalara benzeyip benzemediği incelenir. Benzerlik tespit edilmesi takdirde, marka 2 ay boyunca yayına alınır. Bu yayında hedeflenen ise 3. Kişilerin itiraz sürecini gözlemlemektir. Herhangi bir itiraz söz konusu olursa, bu itirazlara karşı bir savunma hazırlanır. Savunmanın uygunluk durumuna göre ise artık marka tescil edilebilir.

Marka Patent Firmaları

Markaları ve marka sahiplerini kanuni açıdan koruma altına alan belgelere marka tescil belgesi ismi verilir. Marka tescil belgesi, Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvurular sonucunda alınabilir. Bir markanın marka tescil belgesi alabilmesi için, yapılan marka araştırması sonucunda belirtilen şartlara uyum sağlaması gerekir. Şartlara uygun olduğu takdirde, marka tescil başvurusunda bulunan kişi ya da kurumlar adına belge düzenlenir. Tüm bu süreçleri ise marka patent firmaları takip eder ve yönetir. Sonrasında sürecin seyri hakkında marka sahiplerine detaylı bilgi verir. Bu konuda fark yaratan Alkan Patent, ihtiyacınız olan hizmeti sunarken zamandan ve nakitten tasarruf ederek marka tescili almanızı sağlar.

Marka Tescil Firması

Marka tescil firmaları, marka tescil patent uygulamasının sunduğu avantajlardan yararlanmanızı sağlar.

Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Markanın yasal haklarının tamamına sahip olmak mümkün hale gelir. Bu durumda markanın ismi ya da logosu hak sahibinden izinsiz şekilde herhangi bir mecrada hiçbir şekilde kullanılamaz,
  • İşletmenin markadan kaynaklı maddi ve manevi çıkarları, markanın imajı ve itibarını koruma altına alır. Markanın farklı işletmeler tarafından kullanılmasını ve marka hakkı ihlalinin önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir. Olası ihlallerden kaynaklı zararların önüne geçilirken, gerekli yasal süreçlere başvuru yapılabilir,
  • Marka tescil belgesi sayesinde firmalar ürünlerini tek bir marka altında birleştirme fırsatı bulur,
  • Marka tescilinden sonra işletmeler yasal mecralarda reklam verme hakkına sahip olurlar. Bu sayede markanın çok daha geniş kitlelere ulaşması mümkün hale gelir,
  • Pazarlama ve reklam aktiviteleri ile marka bilinirliği artırılır ve satışlar desteklenir. Bu noktada tercih edilen marka tescil patent firması seçimine dikkat etmek bir adım öne çıkmak açısından önemlidir.

Patent Firmaları

Patent firmaları arasından fark yaratan çalışma prensibiyle dikkat çeken Alkan Patent bu kapsamda hizmet verir.

Bu hizmetler şunlardır;

  • Süreç yönetimi: Ön araştırma, başvuru yönetimi, analiz, varsa itiraz süreçlerinin yakın takibi gibi teknik aşamaları profesyonel ekip ve uzman kadro sayesinde hak sahiplerine adına sürdürülür. Plan, strateji, zaman unsurları dikkate alarak proje geliştirilir ve sürdürülebilir bir yapı oluşturulur,
  • Güvenli başvuru: Alkan Patent olarak marka tescil işlemlerini ilk araştırma ve belge aşamasından itibaren sizin adınıza yakından takip ederek, A’dan Z’ye eksiksiz ve güvenli şekilde gerçekleştirilmesini sağlarız. Bu sayede proje içerisinde kontrollü şekilde ilerleterek üst düzey kalite standartlarında verim elde ediyoruz,
  • İşgücü ve zaman tasarrufu: 1 yıl içerisine yayılabilecek süreçte zaman ve işgücü tasarrufu elde etmek için gerekli adımları atıyoruz. Olası ret ve itiraz süreçlerini alanında uzman kadromuzla ve tecrübeye dayanan bilgi birikimiyle yöneterek şirketin muhtemel olan maddi ve manevi kayıplarının önüne geçiyor işgücü ve zaman tasarrufu sağlıyoruz.

Konya Marka Tescil Patent Firmaları

Konya marka tescil patent firmaları arasında fark yaratan Alkan Patent, ihtiyacınız olan marka tescili hizmetini bulabileceğiniz profesyonel bir firmadır. Firmamız markanın tescillenmesi için yapılan müracaat işlemlerini ve bu işlemlerin tüm süreçlerini yakından takip ederek, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından oluşturulan sınai mülkiyet hukuku ve ticaret hukuki haklarının etkin şekilde korunmasını hedefler.

Marka denilince ilk akla gelen, tüm bileşenlerin ayrı ayrı tescillenmesi, markanın kendine özgü yapısını ortaya koyar. Sektörde bulunduğu rakiplerinin önüne geçerek kendi farkını oluşturması ancak bu şekilde mümkün olabilir. Gerekli olan işlemlerin yapılmaması durumunda, isim hakkının başka kişiler ve kuruluşlar tarafından kullanılması kaçınılmaz olacaktır. Ürünün ya da üreticinin sektör içerisinde yer aldığı pozisyonun ve marka gelişimin söz konusu olduğu bu durumda güvence altında olması için markanın size ait olduğunu kanıtlamak mecburidir. Bunun için marka tescili yapan firmalarla işbirliği içerisinde çalışmak her bakımdan ayrıcalıklı olmanızı sağlar.

En İyi Marka Tescil Patent Firmaları

En iyi marka tescil patent firmaları arasında yer alan Alkan Patent, üst düzey kalitede hizmet anlayışıyla rakiplerinden hep bir adım öndedir. Markanın isim haklarının başkaları tarafından kullanılmaması için yapılacak tüm işlemler Alkan Patent tarafından yürütülür. Markanın tescil etme sürecinde gerekli olan tüm belgelendirme, araştırma, takip ve marka sahibi kişi ya da kuruluşların bu süreçten haberdar olmasını sağlamak amacıyla yapılan tüm çalışmalarla beklentileri karşılayan hizmetler verilir. Sizde Alkan Patent kalitesini yaşamak ve marka tescil sürecini sorunsuz şekilde çözüme ulaştırmak isterseniz web sitemizde yer alan numaraları kullanarak alanında uzman ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.